Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. slavnosti Svijanského piva 2009

Místo konání: Turnov
Druh akce: funk-ska festival
Datum: 26. 6. 2009
Web: Stránky pivovaru

Ano, letos se konal již dvacátý ročník tradičních pivních slavností, kam každoročně přijíždí návštěvníci i z větší dálky než pouze z okolních krajů. Stoupající obliba této akce není nic neočekávaného. Slavnosti Svijanského piva jsou nejstarší a pravděpodobně i nejnavštěvovanější akcí svého druhu v Čechách. Skvělé a již několikrát oceněné pivo pivovaru Svijany teklo letos z více než 160 píp. Každé krásně vychlazené vás přišlo na bezkonkurenčních 15 Kč. Na výběr jste měli z celého sortimentu pivovaru. Od Desítky (10%), přes nejpopulárnější Máz (11%), Rytíře, Knížete a Kněžnu (13%), pšeničné pivo až po Kvasničák nebo pro řidiče nealkoholické pivo Vozka.

Areál koupaliště ve Svijanském Újezdě, kde se festival koná, se každým rokem rozšiřuje tak, aby vyhověl stoupající návštěvnosti. Ta se v posledních letech pohybovala zhruba okolo 15 tisíc lidí. Míst k sezení bylo přibližně 8 tisíc. Fakt, že obec letos v části areálu vybudovala hřiště, se na běhu slavnosti jako překážka nijak neprojevilo. Areál je zčásti obklopen strání a stromy, takže je přirozeně krytý proti větru. Kapacita sociálních zařízení byla po zkušenostech dostačující. Což bývá zejména na akcích tohoto typu klíčovou záležitostí.

Po vstupu do areálu na vás čekají po celém obvodu stánky s pípami a širokým sortimentem kulinářských specialit. Uprostřed byl letos zřízen dlouhý stan kryjící místa k sezení. Odtud jste měli výhled na pevné podium, kde byla produkce dechových hudeb a skupin s převzatými písněmi, které dokázaly rozproudit návštěvníky bavící se na taneční terase. V případě, že by vám přišlo vhod osvěžení nebo koupel, měli jste možnost využít bazénu. Další část areálu patřila hudební stage a velkému prostoru před ní. Letos, stejně jako v předchozích ročnících, lákaly slavnosti na známá jména a skupiny.

Mexičtí hoši se sombréry, tak se prezentovala skupina Tres Udos. Po nich už se zdejší prostor opravdu zhusta zaplnil. Přišel Jaroslav Uhlíř, který vždy dokáže rozezpívat nejen děti a jejich rodiče, ale i pořádné chlapy s tuplákem v ruce.
Mezitím už se mnozí poptávali po Marii Rottrové, která měla nastoupit vzápětí. Ovšem problémy s hlasivkami jí neumožnily přijet.
Ostřílený bavič, kytarista a zpěvák Meky Žbirka se svou kapelou přebral žezlo a do davu se přidalo dalších několik řad posluchačů a zárověň konzumentů zlatého moku. Jako host přišla také zpěvačka Marta.
„Jste už opilí?“ Takhle vítá kotel pod pódiem David Koller a hned nato předvádí své nejlepší pecky v roli zpěváka, kytaristy, ale také, jak známo, výborného bubeníka.
Příznivci tvrdé muziky se těšili na zdejších slavnostech na tak trochu tradiční vystoupení Aleše Brichty. A závěr patřil uskupení, které zde také nehrálo prvně. Řeč je o klucích z Dědy Mládka Illegal bandu.

Velkou část návštěvníků tvořily také celé rodiny s dětmi. Pro ty byla ideální třetí, nejnovější část areálu. Ze všech relativně nejklidnější s mnoha místy k sezení a také zábavními atrakcemi rozsáhlého lunaparku.

Jako vrchol večera byl opět připraven tradiční vyhlášený ohňostroj, který letos možná nepatřil k těm úplně nejdelším a nejpestřejším, ale přesto byl stále na vysoké úrovni. Má ho na starosti přes deset let stejná firma a přijde na více než 50 tisíc.

Kulaté výročí slavností za to letos stejně jako vždy stálo. I když mnohé k návštěvě pravděpodobně odradilo nepříznivé dopolední počasí. Organizačně byla akce zvládnuta na jedničku jako již několikrát. Nenastal žádný problém co se týče dopravy, parkování, kapacity areálu, občerstvení, ani zmíněných toalet. Také ceny byly nadmíru příznivé.
Pokud jste tuto akci promeškali, tak si čekání můžete zkrátit alespoň jedním točeným ze Svijan.

kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/20SlavnostiSvijanskehoPiva2009#

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář