Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benátská noc 2008

Místo konání: Malá Skála
Druh akce: Hudební festival
Datum: 25. – 27. 07. 2008
Web: www.benatskanoc.cz

Uplynul rok a je za námi další ročník 3 denního festivalu Benátská noc, na který jsme se už netrpělivě těšili. Jako každý rok jsme se mohli těšit na spoustu zajímavých kapel a hudebníků např. Ewa Farna, UDG, Horkýžeslíže,  Arakain, Krucipusk, Komunální odpad, N.V.Ú., Doga, Hárlej, Doktor PP, Prague ska conspiracy, Sto zvířat a spousty dalších. Hlavní hvězdou pátečního večera byla finská skupina Lordi ve svých hororových maskách, která dostala fanoušky minimálně svou ohnivou show. V pátek se v kryté WIGWAM stage představila také finská legenda Waltari. Sobotní hvězdou byla Kim Wilde, britský idol všech mužů. Před ní se o velmi slušný rockový nářez postarala ženská britská skupina Girlschool. Ani letos nechyběla G-stage s revivalovými skupinami jako Metallica, Lucie, R.E.M. nebo Kabát revival.

 
Nemohlo tu samozřejmě chybět městečko Gambrinus s nafukovacími atrakcemi a pro ty akčnější i paintball. O kousek dál byl stan Evropy 2, kde to každý večer rozbalil DJ P. Cejnar s laser show. V areálu bylo také spoustu stánku se vším možným. Ale především převažovali stánky s pitivem a jídlem, které řekněme nebylo zrovna nejlevnější, ale to se dalo předpokládat. Pro ty více náročné tu byla možnost i různých exotických kokteilů.
 
Počasí nám přálo, ale někdy až příliš. Určitě by nebylo na škodu, kdyby sem tam  sprchlo. Z travnaté louky se stala ,,Sahara“ pokrytá miliony kelímků od piva a vším možným. Letos pořadatelé vymysleli sběr kelímků od piva. Abych to upřesnil za 1 kelímek od piva = 1,-. Našlo se spousta dobrovolníků, kteří se do toho pustili a tím si  vydělali nějakou tu korunu. Ale řekněme po pravdě, i tak tam toho zůstalo na zemi ještě dost (no kdo by to chtěl uklízet). V neděli se počasí trošku umoudřilo a občas se našel i nějakej ten mráček a dokonce bylo i kam sednou, což se za ty tři dny se docela uvítalo. Celý program končí v neděli večer, kde se pomalu všechny stánky balí a všichni odcházejí nabití plní dojmů a zážitků z letošního festivalu. No byly to náročné, ale jako vždy skvělé, tři dny!

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář