Jdi na obsah Jdi na menu
 


Funk in Turnov 5

Místo konání: Turnov
Druh akce: funk-ska festival
Datum: 26. 6. 2009
Web: Stránky akce

V podvečer 26. června 2009 se atriem muzea v Turnově rozezněl již pátý ročník v okolí tématicky ojedinělého festivalu Funkin Turnov. Do zdejšího Muzea Českého ráje zavítalo na pět set lidí, kteří byli patřičně nažhaveni na noc plnou funku a ska. Místo bylo pro takovouto událost jako šité na míru. Na turnovské stálé, dostatečně prostorné podium, které bylo pro tento ročník vyzdobeno svítícími pomeranči, si interpreti rozhodně stěžovat nemohli. Stejně tak měli diváci k dispozici celý dlážděný dvůr atria což, jak se později ukázalo, přišlo vhod zejména při větší dešťové přeháňce. Dále jste mohli využít prostor nad atriem, takže jste na celou akci měli patřičný nadhled, popřípadě jste se sem mohli trochu odchýlit od hlavní masy. I když jen částečně, protože areál byl letos zmenšen z důvodu vedle probíhající výstavby.

O jídlo a pití nebylo nutné se obávat. Byla zde otevřena hospůdka s teráskou, kde bylo možné se osvěžit a načerpat novou energii na celý večer. Jídlo si vzala na starost místní pizzerie a nechyběl ani stánek od Bajo Grilu.

Přejděme k programu, který pro letošní ročník organizátoři připravili. O zábavu se nám postarala v první řadě místní početná kapela Funk Corporation, jež letošní festival zahájila. Partička v čele se zpěvačkou a zpěvákem, kteří se skvěle doplňují. A jak už bývá u ska-funk kapel tak trochu standardem, za sebou mají podporu tří dechových nástrojů, bicích, basy, elektrické kytary a kláves. Jejich pohodové tóny přišly po dlouhém pracovním týdnu vhod a návštěvníkům se rychle vrátila prací a stresem ztracená energie.

Po půlhodinové přestavbě na pódiu následovala pro mnohé zřejmě nejvíce očekávaná kapela Prague Ska Conspiracy, v čele s neodolatelnou zpěvačkou Marianou, která dokáže dostat publikum do varu a příjemně naladit na celý večer, což platilo i protentokrát. Kapela si během své krátké kariéry vybudovala image a početnou fanouškovskou základnu. Jakpak by ne, když na kontě mají již dvě skvělá CD, které si můžete dokonce zdarma stáhnout přímo na jejich webu (http://skaconpsiracy.cz). Koncert začali instrumentálkou, po které se již objevila frontmanka a pak už se na pódiu i pod ním dlouhou dobu nic nezastavilo. Atmosféru mírně narušil déšť, který jakoby s sebou přivezli a byl součástí celého vystoupení. Fanoušci na to však nedbali a vykřičeli si přídavek v podobě rozlučkové instrumentálky – Visitors.

Po PSC se na pódiu „zabydlela“ skupina HitFakers, první česko-albánská kapela, která se do večera zapojila již trsáním na předchozí účinkující. Přítomní, povětšinou řádně osvěženi deštěm a nápoji, se ke konci večera bavili fantasticky. Hřeb večera nadešel a na podiu se rozezněla skupina Showstation s Terezou Černochovou v čele. Na závěr jako perla večera vystoupil speciální host Terezy Černochové, Dan Bárta, který závěr akce jak se patří okořenil.

I když nás kolem deváté hodiny přepadl vytrvalý déšť, ani to nemohlo příznivce ska a funku nijak odradit. Dá se říct, že spíše naopak. Diváci se náramně bavili a nějaký ten deštík někteří ani nezaregistrovali:) Nashledanou za rok v Turnově při dalším ročníku tohoto pohodového festiválku.

kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/FunkInTurnov#

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: fota

(Johny, 5. 7. 2009 12:23)

tak to jsem rád, publikovatelný v záloze bohužel už nemám:)

fota...

(eva, 30. 6. 2009 23:19)

ty fota jsou super!!! nemas nahodou jeste nejaky v zaloze? :p