Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarmilfest

Místo konání: KC Golf Semily
Druh akce: Festival - narozeninová párty
Datum: 13. 3. 2009
Web: www.jarmil.cz

Pátek třináctýho mi zprvu ukázal svou moc. Protože jsem byl ještě nevyspán z focení koncertu předchozího dne a přepravy z Prahy do rodného kraje, dále třetí den kdy jsem byl zase pod útokem nějaké virózy, mi kolem sedmé hodiny nebylo právě nejlíp. Spíše jsem se viděl v posteli, kde bych přes víkend mohl trochu zlepšit zdravotní stav. Ale protože do postele by to tenhle den, kdy venku nebylo zrovna pohostilo zvládl každý, zvolil jsem jinou metodu jak zlepšit tuhle situaci. Protože jsme zrovna v polovině období kdy jsou letní fesťáky za námi a už víme že se můžeme těšit na další, je na čase trochu si zavzpomínat, nebo ještě lépe – připravit se.

Tou nejideálnější přípravou byl ten den konající se Jarmil fest v Semilském kulturním centru. Akce která už začíná mít své jméno se konala tuším potřetí. Jak už název napovídá pořádá jí místní rodák Jarmil (Kamil), jakožto svou narozeninovou párty. Nečekejme od toho balónky a třpytky, nýbrž výběr těch nejlepších mladých kapel z českých luhů a hájů. Jarmil dokáže každým rokem vybrat ten správný škraloupek z širokého spektra stylů od rocku přes hiphop k metalu a zasadit ho do parádních prostor místního Semilského kulturáku z 80. let, s dobovým mobiliářem, který by jinak zel prázdnotou. Za sebe říkám, že by to byla setsakra škoda, tohle místo si prostě musíte oblíbit.

Proto se dostavujeme před osmou hodinou na místo a zabíráme si flíček s dobrým rozhledem. Do půl hodiny je celý prostor vcelku slušně zaplněný a už je slyšet první zvukovka. Připravují se místní. Skupina Hangover Painters, která si po punkovém začátku začíná prosazovat svou a jejíž songy se tu už chytly. Změny a výměny postů, kterými prošla v poslední době se projevili jen ku dobru a zpěvaččin hlas který jde od vysokých poloh po growling, nenechá nikoho s kelímkem piva v ruce klidným.

Po hodině tu máme další kapelu – Pražáci Checkpoint. Americký sound znějící z hutných aparátů Mesa, kterým udává tempo pětistrunná basa spolu s narychlo za sebou naskládanými údery do kopáku. Do toho duet pořádného chlapáka a ženský. Na tuhle kapelu si tu zaskákali rozhodně všichni, protože nohy vám najednou jedou sami.

Když spatříte zpěvačku ze skupiny Matahari, hádali byste jí na něžné stvoření, které najdete v prodejně květin. Myslet si můžete. Do doby než zazní její hlas z beden. Se třemi svými chalany (basa, bicí a kejtra) pokračovali v tom co načali Checkpoint, až se člověk diví, že se celý parket udržel ochráněn od hromady potu lidí, kteří svou energii akumulovali řádnou dobu, aby ji odevzdali těmhle kapelám.

Jako nejmladší stars festivalu se představila kapela Imodium, známá především pro mladé dívčiny svými hity jako Mořský koník nebo Žiletko, má lásko. Jaké bylo mé překvapení, když se s nimi ukázal na podiu bývalý kytarista ze skupiny Báry Zemanové, teď nový člen Imodia - „český Zakk Wylde“. Jejich koncert měl pro mě proto o dost říznější podání.

Poslední kapela kterou jsem ještě zvládl před tím než na mě přecíjenom dolehla únava byli Five a clock tea, kteří se sem podívali již na (první?) ročník tohoto festivalu před dvěma roky. Od té doby doznaly taktéž personálních změn, zejména příchodu nové zpěvačky. Při koncertu z nich ale pořád cítíte tu pohodu kterou měli ve svých začátcích.

Na závěr jen poděkování Jarmilovi, že byl schopný takovou akci dát dohromady, sehnat tyhle super kapely a přání ať se můžeme příští rok sejít na dalším ročníku tohoto super fesťáku!kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/Jarmilfest1#
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář