Jdi na obsah Jdi na menu
 


České hrady - Bezděz 2009

Místo konání: Bezděz
Druh akce: hudební festival
Datum: 1. 8. 2009
Web: Stránky akce

První srpnový víkend se v ojedinělém prostředí pod hradem Bezděz odehrál již pátý ročník festivalu ČESKÉ HRADY, který nám nabídl netradiční atmosféru a mnoho exkluzivních vystoupení. Festival České hrady začal jako obvykle v pátek, letos 31. července přímo v prostorách hradu Bezděz. Taháky prvního večera byla především vystoupení Jiřího Schmitzera a Bratrů Ebenů.
V sobotu se areál otevřel již v 11 hodin a stejně jako každý rok zde vyrostla stage České spořitelny a stage MF Dnes. Nově bylo vybudováno třetí pódium s hudebním programem pro děti v režii Kašpárka v rohlíku. Hned vedle byla umístěna obrovská postel, kterou účastníci festivalu uvítali natolik, že se z ní většina téměř celý den nehnula.
O zábavu na jubilejním ročníku se staraly skupiny Divokej Bill s Čechomorem, Chinaski, Wohnout, Vladimír 518 & Hugo Toxxx, Tleskač, Monkey Business a dále kapely jako Vypsaná Fixa, Niceland nebo Skyline, přičemž o vrchol večera se zasloužili pánové ze skupiny Sunshine, kteří své příznivce a fanoušky jako vždy ohromili.
V blízkosti hradu Bezděz bylo vyznačeno parkoviště pro návštěvníky festivalu a byla zde i možnost bezplatně poblíž stanovat. Parkoviště bylo vybudováno na nedalekém rozlehlém poli, takže o místo jste obavy mít nemuseli – bylo ho tu opravdu dost. Obavy jsme nemuseli mít ani z nedostatku tekutin, cisternu s pitnou vodou pořadatelé umístili hned u východu z parkoviště. Cestu dále směrem k dějišti festivalu lemovalo mnoho stánků s jídlem, mezi nimi i až do pozdních nočních hodin neustále v obležení prodejna s točenou zmrzlinou a ledovou limonádou. V samotném areálu bylo taktéž dostatek jídla, pitiva i nejrůznějších suvenýrů, stánky s oblečky od značek SKATE SHOP, ATOM RAT apod. nebo stylová dílna uměleckého kováře, který po celou dobu předváděl svou zručnost s kladivem. Jeho povedené výrobky byly na místě přímo k zakoupení. Ti, kteří se již cítili znuděni místním programem nebo si jen potřebovali oddychnout od všelijakých front a muziky, si mohli vylézt až na vrchol Bezdězu a navštívit královský hrad, z kterého je nádherný výhled na Máchovo jezero a jeho okolí a pokochat se tak místní krajinou.
Z počasí jsme strach mít nemuseli, celý den byl horký a prosluněný. Naopak by neuškodilo, kdyby sem tam nějaká ta kapka spadla. I večer byl oproti minulému roku příjemně teplý. Opět další vydařený festival letošního léta.

kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/CeskeHradyBezdez2009#

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář