Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keltská noc 2009

Místo konání: Harrachov
Druh akce: hudební festival
Datum: 6. - 8. 8. 2009
Web: Stránky akce

Festival Keltská noc, aneb návrat k punkovým a undergroundovým kořenům, se konal od 6. do 8. srpna 2009 opět na doskočišti pod harrachovskými skokanskými můstky. Letošní ročník dal šanci i méně známým skupinám, které měly možnost ukázat, co v nich vězí, a tak nastartovat svou hudební kariéru.
Festival byl zahájen již ve čtvrtek v 17 hodin Krkonošskou dechovkou a pokračoval skupinami jako Bobr chutná 2x, Zakázaný ovoce, M.Z.H. anebo HalloDrn. Ve večerních hodinách jsme se mohli těšit na headlinera tohoto dne, slovenskou skupinu Horkýže Slíže, po nichž následoval Last Exit a na závěr zahrála kapela Neřesti.
Páteční program začal už ve 12 hodin. Představili se nám interpreti jako Jana Lota, N.V.Ú, Lety Mimo, Rybičky 48, Wohnout, Vypsaná fixa a mnoho dalších. Půl hodiny před půlnocí jste mohli začít řádit se skupinou Krucipüsk pocházející z Liberce, která nám rozproudila horami ztuhlou krev v žilách a vydržela nás bavit až do jedné hodiny ranní. Na závěr se zde předvedla skupina Skyline s frontmankou Markou Rybin, která nás jako vždy ohromila svým elánem a atletickými skoky.
Sobotu, poslední den festivalu, otevřela o půl jedenácté kapela Muerti. Pokračovali Pepa Lábus či skupina Apple Juice. V odpoledních hodinách nás poctil svou přítomností Jiří Schmitzer, Doktor P.P. se svou kapelou a také Totální Nasazení. Večer jsme se mohli těšit na punkovou partičku Poesis či E!E. V čele letošního festivalu a zároveň finální bandou byly již tradičně Tři sestry, následované De Bill Heads a Fast Food Orchestrou, která zakončila letošní ročník Keltské noci 2009 kolem druhé hodiny ranní.

Počasí bylo více než uspokojivé. Sluníčko nám pěkně svítilo po celý průběh akce. Na umístění festivalu si také nemůžeme stěžovat. Perfektní lokalita, dostupnost z centrálního parkoviště a do města to je jen pár minutek, no není co dodat. Oproti minulému ročníku zde bylo viditelně méně lidí, což způsobila nejspíše nevyváženost programu, kdy za bílého dne převažovaly méně známé kapely. Pravděpodobně proto zde přes den bylo o dost méně lidí. To se ale napravilo v podvečer, kdy se už na scénu dostaly silnější skupiny, které jsme všichni moc dobře znali a návštěvnost výrazně stoupla. Mnozí opět jako minulý rok sledovali festival z povzdálí, odkud bylo perfektně vidět. Pokud vám v nějakou chvíli v programu nepřišlo nic k chuti, mohli jste se vydrat na vrchol mamutího můstku a tam se kochat krásami Harrachova a jeho okolí nebo se jít osvěžit k Mumlavským vodopádům, což přišlo přes tropické počasí vážně vhod. Určitě nebylo na škodu ani projít si celé město, které opravdu nemá chybu. Občas si zde člověk připadal jako v přímořském středisku a ne jako na horách.
Doufáme, že příští rok se bude festival konat opět na stejném místě jako doposud, přestože před půl rokem vše nasvědčovalo tomu, že do Harrachova se na hudební produkci na doskočišti „mamuta“ hned tak nepodíváme.

kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/KeltskaNoc2009#

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář