Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koza 009

Místo konání: Zrcadlová koza u Turnova
Druh akce: hudební festival
Datum: 4. 7. 2009
Web: --

V sobotu 4. července odpoledne se v prostranství areálu u Zrcadlové kozy, který leží nedaleko města Turnov, konal 2. ročník open air rockového festivalu KOZA 009. Hlavním tahákem byla bezesporu liberecká kapela, která letos jede vousaté turné – širokou masou fanoušků obdivovaní Krucipusk. Dále se představily formace, které mají svůj „domov“ převážně v okolí Turnova. S většinou z nich jste se v okolí již určitě setkali, zvláště pak pokud máte rádi tvrdší rockovou až metalovou muziku, na kterou vás tento festival mohl nalákat, tedy: Syndrom, Clockwork, Ceremony, Roman Dragoun, Big Fish Gone, Outcry, Silent Session a Nothingham.

Název festivalu dával tušit, že se nejedná o akci, kde se bude chodit po koberečku (přesto že byl po příjezdu na parkoviště kus cesty takto upraven:), ale pro letošní ročník bylo příhodnější před příchodem ke Koze si opravdu spíše nasadit holinky a pracovní zástěru. Vydatné deště, které v odpoledních hodinách překvapily pořadatele a současně Jizera protékající hned vedle areálu vytvořily hodně bahnitý terén, který příjemně strávenému odpoledni u muziky příliš nenahrával. I když někteří si bahno velmi užívali. Ti ostatní pozorovali vystupující z větší vzdálenosti, kde nebyla ještě vyšlapána místa tak, jako tomu bylo přímo před hrazením. Takže žádného, byť alespoň malého kotle pod podiem jsme se bohužel nedočkali.

Největším ničitelem letošního ročníku bylo bezesporu již zmíněné počasí. Přestože pořadatelé s ním bojovali jak jen bylo v jejich silách, tak nastal nemalý posun v programu. Předpokládaný začátek festivalu měl být v 13.00, jenže nečekaně vydatné deště způsobily velké problémy a tak se začátek festivalu značně opozdil z důvodu vysoušení aparátů. Kapely, které měly vystoupit okolo osmé hodiny přišly na řadu až po půl jedenácté, což nikoho moc nepotěšilo a většinu publika i značně znepokojilo. S ohledem na to, že headliner dne – Krucipüsk, na kterého se sjelo asi nejvíce fanoušků se na stage dostal místo půl jedenácté až po jedné hodině ranní. To pro nemalou část přítomných bylo opravdu mimo jejich plán a do konce festivalu už nevydrželi, stejně jako my. Alespoň částečným řešením mohlo být přeorganizovaní programu tak, aby ti co dříve opouštěli areál odcházeli s pocitem maximálního kulturního zážitku.

V krátkém shrnutí nutno konstatovat, že pokud příští ročník počasí dovolí, můžeme se těšit na dobře laděný festival v příjemném přírodním prostředí.kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/Koza009#

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář